دسته‌ها
b-d-s-m

نشانه های بی دی اس ام

نشانه های بی دی اس ام

در پست های قبل درباره ی بی دی اس ام مفصل توضیح داده ایم. اما علائم و نشانه های بی دی اس ام چیست؟ چگونه بفهمیم بی دی اس ام هستیم یا خیر؟

شاخه های بی دی اس ام

چه چیزی باعث ایجاد تمایل به بی دی اس ام می شود؟

واقع بینانه ترین جواب این است که تا کنون علم پاسخ صد در صدی برای این سؤال پیدا نکرده است، هنوز به طور قطع معلوم نیست که چرا برخی افراد به BDSM تمایل دارند و برخی ندارند.

تحقیقات نشان داده اند که به احتمال زیاد عوامل ژنتیکی و ارثی، رشد و تربیت کودکی، محیط اجتماعی، تحصیلات و کسب اطلاعات جدید همگی تا حدی در ایجاد این تمایل مؤثر هستند و نمیتوان هیچ کدام را به تنهایی ریشه آن دانست اما سهم دقیق هر یک در ایجاد تمایل به bdsm نیز به طور کامل روشن نیست.

تحقیقات متنوع جدید از جمله تحقیقاتی که در مؤسسات تحقیقات روانشناسی و دانشگاه هایی مثل کینزی، کازموپولیتن، تایم و خیلی از دانشگاه های دیگر (بخصوص دانشگاه های اروپایی) انجام شده است تخمین میزند که بین 15-30 درصد بزرگسالان در کشورهای غربی حد اقل بعضی تمایلات bdsm را دارا هستند.

انواع وسایل بی دی اس ام

تمایلات و هیجانات بی دی اس ام از چه سنی بروز پیدا میکنند؟

حدود 25% کسانی که به بی دی اس ام تمایل دارند، وجود احساسات مربوط به این موضوع را از سنین خیلی پایین گزارش کرده اند، مثلاً خاطراتی از لذت بردن از صحنه ها و موقیت هایی که در آن تبادل قدرت به نفع یا علیه ایشان انجام میشده داشته اند. (بر پایه پژوهش انجام شده در مؤسسه پاوراتیکس)
ولی بیشتر افراد بروز تمایلات بی دی اس ام خود را مربوط به سالهای خیلی بعد میدانند، خیلی ها آن را بعد از یک رخداد غم انگیز در زندگیشان گزارش میکنند (مثل طلاق یا شکست در عشق) احتمالاً بخاطر اینکه پس از چنین وقایعی فرد عمیقتر و بیشتر در مورد خودش، شخصیتش، نیازهایش و تمایلاتش و روابطش تفکر میکند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  فیک بی دی اس ام اکسو

آیا افراد دارای تمایلات bdsm همه قربانی صدمات و خاطرات بد دوران کودکی و یا سوء استفاده جنسی در کودکی هستند؟

تحقیقات علمی به روشنی نشان داده است که درصد افرادی که حوادث و رویدادهای آسیب زایی را در کودکی خود تجربه کرده اند، در بین کسانی که به bdsm تمایل دارند هیچ تفاوتی با سایر گروه های اجتماعی ندارد، برای مثال اگر صد نفر از افراد عادی انتخاب شوند و صد نفر کسانی که به bdsm تمایل دارند، درصد کسانی که گذشته آسیب زای دوران کودکی داشته اند در هر دو گروه یکسان است.

لذا این باور عمومی کاملاً غلط و بدون هیچ پشتوانه علمی است.
جالب است که در کشورهای غربی که گروه های bdsm پیشرفت زیادی کرده اند، به کسانی که به تازگی میخواهند وارد این عرصه شوند توصیه میشود که حتماً قبل از این کار به روانشناس مراجعه کنند و هرگونه اختلال یا مشکلی که دارند را درمان کنند و سپس وارد bdsm شوند، پس در آینده احتمالاً بتوان گفت کسانی که وارد bdsm میشوند حتی از سایرین هم سالم تر هستند!
دکتر رضا یزدان نیاز

قرص برای درمان سوزاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *