دسته‌ها
b-d-s-m

بی دی اس ام از نظر روانشناسی

بی دی اس ام از نظر روانشناسی

امروز در هلث کده میخواهیم بی دی اس ام از نظر روانشناسی را بررسی کنیم. اگر می خواهید دیدگاه روانشناسی را درباره این گرایش جنسی بدانید، تا انتها همراهمان باشید.

رمان بی دی اس ام ساقی من باش

بی دی اس ام

به نوعی از تمایلات در روابط جنسی اشاره دارد که در آن شرکای جنسی با توافق، رابطه خود را بر اساس ارباب و بردگی شکل می‌دهند.
در روابط جنسی گاهی تمایلاتی وجود دارد که انحرافی و غیر معمول به نظر می‌آیند. از آن جمله می‌توان به تمایل به تسلیم کردن کامل خود به دیگری در رابطه جنسی، علاقه به سیلی زدن به بدن شریک جنسی، تمایل به بسته بودن دست و پا و داشتن حس بردگی در روابط جنسی یا گرایشاتی شبیه این اشاره کرد که به نوعی از زندگی و روابط جنسی اشاره دارد که اصطلاحا به آن بی دی اس ام گفته می‌شود.

بلاگ بی دی اس ام

درمان بردگی جنسی

اگر فردی که برده جنسی است و خود از این وضعیت لذت ببرد، مسلما خواهان درمان نخواهد بود. درمان اصولا به افرادی ارائه می شود که خود پذیرای آن باشند و از شرایطی که دارند دچار رنج و پریشانی شوند. اصولا برای درمان مازوخیسم و به تبع آن بردگی جنسی، مشاوره جنسی و روان درمانی می تواند کمک کننده باشد. در فرایند درمان نیاز به بررسی گذشته فرد، استفاده از مداخلات رفتاری برای کاهش این نوع رفتار و جایگزین کردن رفتار های مناسب دیگر می باشد.

علاوه بر این در جریان فرایند درمانی بر روی عزت نفس فرد، شناخت هایش و خودپنداره اش کار می شود. معمولا برده های جنسی زمانی برای درمان اقدام میکنند که دچار برخی از اختلالات خلقی مثل افسردگی و اختلالات اضطرابی شده اند.

فانتزی جنسی افراد

  • رابطه جنسی گروهی
  • BDSM: بردگی، سلطه‌گری، تسلیم، آزارخواهی، سادو مازوخیسم …
    بی‌دی‌اس‌ام به رفتارهای سادیستی (دگرآزاری) و مازوخیستی (آزارخواهی) می‌گویند که طی آن یک‌نفر با علایق سادیستی (Dom/سلطه‌گر) با یک‌نفر که علایق مازوخیستی دارد (Sub/سلطه‌پذیر) قرار می‌گذارند که در طول رابطه، فرد سلطه گر سلطه پذیر را مورد تحقیر و آزار جسمی و روانی قرار دهد. این رابطه‌ای کاملاً توافقی است.
  • تجربه جدید / ماجراجویانه
بیشتر بخوان بیشتر بدان  فیک بی دی اس ام اکسو

با توجه به این سه دسته‌بندی، افرادی که خواهان رابطه جنسی سه نفره، بردگی و سلطه‌گری و  پوزیشن‌های جدید در مکان‌های جدید هستند بیشتر از بقیه عمومیت داشتند.

شاید برایتان عجیب باشد، اما تفاوت ویژه‌ای بین فانتزی زنان و مردان وجود نداشت. به گفته لهمیر تقریبا بیشتر فانتزی‌هایی که تا پیش از این تصور می‌شد کاملا مردانه هستند (همانند رابطه گروهی) را زنان نیز داشتند.

البته تفاوت‌هایی هم بین آنها وجود داشت. بر اساس این تحقیق مشخص شده زنان بیشتر در مورد تجربه‌های جنسی مشابه و بی‌دی‌اس‌ام رویاپردازی می‌کنند. این در حالیست که فانتزی بیشتر مردان حول محور تغییرات جنسی همچون لباس‌های مبدل پوشیدن و افکاری که تابو هستند، می‌چرخد.

زنان بیشتر روی محلی که رابطه انجام می‌شود حساسیت دارند این در حالیست که مردان تمرکزشان را روی فردی می‌گذارند که با او رابطه جنسی دارند.

تجهیزات بی دی اس ام

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *