دسته‌ها
b-d-s-m

بي دي اس ام ايران

بي دي اس ام ايران

رفتار های بی دی اس ام در بین مردم ایران هنوز چندان جا نیفتاده است. در واقع بي دي اس ام ايران نسبت به سایر نقاط جهان با مشکلات فراوانی روبرو می شوند.

بی دی اس ام از نظر روانشناسی

ادعا می‌شود که بی دی اس ام از سوءاستفاده جنسی در کودکی نشات می‌گیرد: تحقیقات نشان می‌دهند که هیچ شاهدی بر تأیید این ادعا وجود ندارد.

یک اسلیو با چشم و دهان بسته در حال شکنجه

در عرف، چندین دلیل برای این سؤال وجود دارد که چرا برای یک سادومازوخیست، تمرین‌های سادیسم و مازوخیسمی لذت‌آور است. این جواب‌ها عمدتاً به افراد وابسته است. برای عده ای، تسلیم شدن یا درماندگی به منزله یک راه گریز درمانی است؛ گریز از استرس‌های زندگی، مسئولیت یا احساس گناه. برای عده‌ای دیگر، بودن تحت تسلط یک شخص قوی احتمالاً باعث ایجاد احساس امنیت و حفاظت می‌شود.

ممکن است این افراد با کسب تأیید و موافقیت شخص دیگر، به رضایت می‌رسند. از طرف دیگر، یک سادیست با با داشتن قدرت و تسلط درنقش سرور یا با آزار دادن مازوخیست لذت می‌برد. اگرچه درک این موضوع سخت است که سرانجام چه چیزی این تجریه‌های احساسی را به لذت جنسی متصل می‌کند یا از ابتدا چگونه این ارتباط به وجود می‌آید.

 دکتر جوزف مرلینو، نویسنده و روان پزشک در مصاحبه‌ای گفت که یک رابطه سادومازوخیست، مادامی که با رضایت دوطرف باشد، یک مشکل روانی نیست:

تنها درصورتی که یکی از طرفین دچار سختی شود و بابت این مسئله راضی نباشد یا باعث خللی در زندگی شخصی یا حرفه‌ای آنان شود، یک مشکل می‌باشد. درغیر اینصورت، من این قضیه را یک مشکل نمی‌دانم؛ ولی اگر باشد، من به این فکر می‌کنم که چه چیزی در بیولوژی آن فرد باعث شده به این مشکل سوق پیدا کند و این فرد چه تجاربی داشته که او را به این سو کشانده‌است.

— جوزف مرلینو.،

عده‌ای از روان شناسان عقیده دارند که تجاربی در اوایل رشد جنسی می‌تواند تأثیری عمیق روی شخصیت جنسی فرد در دوره‌های بعدی زندگی بگذارد. درهرحال امیال سادومازوخیستی ظاهراً در سنین مختلف شکل می‌گیرد. بعضی افراد گزارش کرده‌اند که قبل از بلوغ چنین امیالی داشتند، درحالیکه بقیه تا قبل از بلوغ آن‌ها را کشف نکرده بودند. طبق یک مطالعه، اکثر سادومازوخیست‌های مرد (۵۳درصد) قبل از ۱۵سالگی به این موضوع علاقه پیدا کردند درحالیکه اکثر زنان (۷۸درصد) بعد از این سن چنین احساساتی پیدا کردند. (بریسلو، ایوانز و لنگلی ۱۹۸۵). شیوع سادومازوخیست در بین جنسیت نامعلوم است. علی‌رغم اینکه سادیست‌های مؤنث کمتر از مردها آشکار هستند، بعضی مطالعات بیان می‌کنند که میزان داشتن فانتزی‌های سادیستی بین مردان و زنان برابر است. نتایج چنین تحقیقاتی ثابت می‌کند که رابطه جنسی فرد، رجحان او به سادیسم را تعیین نمی‌کند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  عکس های بی دی اس امی

طبق یک مطالعه پدیدارشناختی بر روی افرادی که درگیر جلسات مازوخیستی جنسی بودند، مازوخیسم جنسی به عنوان یک میل اعتیادگونه توصیف شده‌است.

چندین ویژگی آن مانند اعتیاد به مواد است: هوس، سکر، رواداری و پس کشیدن.

بر پایهٔ یک مطالعه در سال ۲۰۱۳، افرادی که گرایش‌های بی‌دی‌اس‌ام دارند، نسبت به گروه شاهد، دارای ویژگی‌های شخصیتی مطلوب‌تری بودند. در این افراد روان‌نژندی کمتری دیده می‌شود، برون‌گراتر هستند، آمادگی بیشتری برای تجربه‌های تازه دارند، احساس بهزیستی بیشتری می‌کنند، وظیفه‌شناس‌ترند و به پس‌زده‌شدن حساسیت کمتری دارند؛ با این وجود سخت‌تر می‌توان با آن‌ها به توافق رسید. در این مطالعه کسانی که نقش مافوق را بازی می‌کردند نسبت به افراد مطیع نتایج بهتری کسب کردند. این مطالعه پیشنهاد می‌کند به این نوع فعالیت‌ها بیشتر به چشم یک فعالیت تفریحی نگاه شود تا بروز فرایندهای روانشناختی.

 

رمان بی دی اس ام ساقی من باش

 تعريف بي دي اس ام

 کلا توی ایران“بي دي اس ام” موضوع شناخته شده ای نیست .

اصطلاح“بي دي اس ام” از ترکیب سه عبارت نشات گرفته :

BD (Bondage & Discipline)1

DS (Dominance & Submission)2

SM (Sadism & Masochism)3

Bondage به معنی اسارت ، بندگی و مهاربندی

Discipline به معنی نظم و ترتیب

Dominance به معنی تسلط

Submission به معنی تسلیم و اطاعت

Sadism در فارسی هم همان واژه سادیسم استفاده می شود

Masochism همان مازوخیسم در فارسی .

“بي دي اس ام” اصطلاحی کلی برای اشاره به نوعی رفتار توافقی بین دو یا بیش از دو نفر است که در آن افراد با رضایت کامل و طبق قرار قبلی نقش هایی را می پذیرند ، این نقش ها مکمل یکدیگرند اما برابر نیستند .

پذیرش این نقش ها به منظور آن است که طرفین با تجربه ی (درد/اعمال درد) ، (تحقیر شدن/تحقیر کردن) ، (کنترل شدن/کنترل کردن) و … به لذت و هیجان روحی ، جسمی و جنسی و آرامش روانی برسند و ارضا شوند .

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سویچ در bdsm به چه معناست؟

“بي دي اس ام” شامل گستره ی وسیعی از فعالیت هاست و هر کس بنابر شناختی که از خود دارد نوع و دامنه ی آن را تعیین می کند .

در این رابطه فردی که اعمال قدرت می کند :

Master (اگر مرد باشد)

Mistress (اگر زن باشد) نامیده می شود . (هر دو در فارسی به معنای ارباب است)

واژه ی  Dominant نیز که به معنای سلطه گر است ویژگی این دسته از افراد است .

و کسی که بر روی او این قدرت (درد ، کنترل شدن و …) اعمال می شود :

Slave (چه زن باشد و چه مرد) نامیده می شود . (به معنای برده)

Submissive به معنای تحت سلطه نیز ویژگی این افراد است .

بلاگ بی دی اس ام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *