دسته‌ها
b-d-s-m

بلاگ بی دی اس ام

بلاگ بی دی اس ام

شاید هنوز بی دی اس ام برای عامه ی مردم شناخته شده نباشد. با این حال افراد bdsm در بلاگ ها و سایت ها درباره این گرایش خود توضیح می دهند که امروز میخواهیم به بلاگ بی دی اس ام بپردازیم.

تجهیزات بی دی اس ام

چرا بی دی اس ام؟ چرا یکی دوست داره برده باشه یا رنج بکشه؟

هیچکس تا حالا نتونسته خیلی دقیق و محکم توضیح بده که چرا یک نفر رنگ قرمز رو بیشتر دوست داره و یکی مزه ترش رو به شیرین ترجیح می ده. در مورد سکس هم همینه. بعضی‌ها این علایق رو به زندگی طبیعی ربط می‌دن و مثلا می‌گن کسی که در زندگی همیشه دست بالا رو داره و باید به بقیه بگه چیکار کنن، علاقه بیشتری به این داره که توی سکس بتونه خودش رو ول کنه و دیگه مسوول کنترل اینکه سکس چجوری اتفاق می افته نباشه (مثلا دست و پاش بسته باشن!).

به همین دلیل است که توی فیلم‌ها خیلی وقت‌ها کسی که علاقمند به کنترل شدن است، در دنیای واقعی یک مدیر رده بالای بانکی است. توی این نگرش، سکس یک کنترل کننده و متعادل کننده است و در تقابل با اون مدیر بانک، گفته می‌شه کسی که کنترل رو دست می‌گیره با ارضا شدن در این شرایط، داره شخصیت کنترل کننده اش رو برای زندگی روزمره کمی متعادل‌تر می کنه.

البته نگرش ساده‌تری هم هست

نگرش‌هایی که اصولا اعتقادی به تحلیل های پیچیده روانی ندارن و سکس رو یکجور نمایش و بازی دو طرفه می‌بینن که آدم ها بر اساس شخصیتی که شکل گرفته یکی از نقش‌هاش رو می‌پذیرن. درست همونطو رکه تو بچگی با اعتماد روی یک تاب می‌شینیم تا یکی دیگه هل‌مون بده یا از جایی می‌پریم که کسی ما رو بگیره، در بزرگ‌سالی هم سکس‌های بی دی اس ام تقویت کننده اعتماد و یک رابطه خیلی عمیق هستن که توش می‌پذیریم سرنوشت رو به یکی دیگه بسپریم و هر دوطرف از این مساله لذت ببریم.

بر پایهٔ یک مطالعه در سال ۲۰۱۳، افرادی که گرایش‌های بی‌دی‌اس‌ام دارند، نسبت به گروه شاهد، دارای ویژگی‌های شخصیتی مطلوب‌تری بودند. در این افراد روان‌نژندی کمتری دیده می‌شود، برون‌گراتر هستند، آمادگی بیشتری برای تجربه‌های تازه دارند، احساس بهزیستی بیشتری می‌کنند، وظیفه‌شناس‌ترند و به پس‌زده‌شدن حساسیت کمتری دارند؛ با این وجود سخت‌تر می‌توان با آن‌ها به توافق رسید. در این مطالعه کسانی که نقش مافوق را بازی می‌کردند نسبت به افراد مطیع نتایج بهتری کسب کردند. این مطالعه پیشنهاد می‌کند به این نوع فعالیت‌ها بیشتر به چشم یک فعالیت تفریحی نگاه شود تا بروز فرایندهای روانشناختی.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  جمله های بی دی اس ام

 

جمله های بی دی اس ام

بازی ها

بی دی اس ام شامل بازی های گوناگون و بسیار متنوعی است.. و شاید اگر با آن آشنایی داشته باشید کلماتی معادل آن از این جنس شنیده باشید.
بازی قدرت (power play)  یا سلطه گری و سلطه پذیری و اطاعت (domination and submission or D/s) به این معنی که معشوق یا یکی از طرفین رابطه کنترل دارد روی طرف مقابل .. یا کلمه سادومازوخیزم – Sadomasochism- که احتمالا شامل زدن های مختلف مثل اسپنکینگ (spanking) و .. بشود یا باندیج (ٰBondage) که مربوط به محدود کردن حرکت های طرفتان هست یا تربیت کردن و تنبیه کردن (Decepline) . به هر حال یکی از کلماتی که الان شایع هست درمورد انواع این  بازی ها همین بی دی اس ام BDSM  هست .
شاید کسانی با نگاهی از بیرون بی دی اس ام را غیر انسانی یا عجیب بدانند. ولی اشخاص زیادی هم هستند که آن را شدیدا عاشقانه – رشد دهنده رابطه – بازی ای لذت بخش و به نوعی ارتباطی شدیدا و شدیدا صمیمانه می دانند.

نشانه های بی دی اس ام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجهیزات بی دی اس ام x بخوانید...